See määrab kulla hinna nädala jooksul!

Samal ajal kui inflatsiooniootused tühistatakse, jätkavad riigivõlakirjade tootlused tõusmist. Strateegi Christopher Vecchio sõnul pole see kullahinna jaoks hea segu. Strateeg näeb, et reaalintressimäärade tõusu jätkamisel satuvad kulla hinnad tõenäoliselt surve alla. IG klientide sentimendiindeksid näitavad aga, et kulla hinnad on segase kauplemise trendiga.

“Seetõttu seisavad kulla hinnad ebameeldiva dilemma ees”

Kriptokoin.com Nagu teatasime, oli kullahindade nädal segane, tõustes kaheksast põhivaluutast koosneva võrdse kaaluga ostukorvi vastu 0,87%. Nädala võtmearengud toimusid teisel poolel, kui Euroopa Keskpank lõpuks tunnistas, et püsivalt kõrge inflatsioonisurve võib sel aastal vallandada poliitika karmistamise ja Euroopa võlakirjade tootluse tõusu.

Samamoodi tõusid USA riigikassa tootlused, kuna jaanuaris avaldatud USA mittefarmide palgafondide aruanne ületas üldiselt ootusi ja tugevdas ootusi Föderaalreservi agressiivse intressitõusutsükli suhtes. Strateeg hindab seda keskkonda järgmiselt:

Seetõttu seisab kuld silmitsi ebameeldiva dilemmaga. Võlakirjade nominaaltootluse tõus maailma arenenud majandusega riikides langeb kokku pikaajaliste inflatsiooniootuste halvenemisega ja põhjustab reaalintressimäärade tõusu. Ajalooliselt on tõusvaid reaalseid intressimäärasid seostatud pehmema kullahinnaga. Ka siin loob see kullahinna jaoks keerulise keskkonna.

Olulised andmed ja arengud, mis võivad kulla hinda nädala jooksul mõjutada

See pakub järgmisel nädalal palju leebemat ülemaailmset majanduskalendrit, mis järgneb USA kõrgetele majandusandmetele ja mitmetele keskpanga intressimäärade otsustele veebruari alguseks. Tegelikult on nädala esimesel kolmel päeval väga vähe võimalikke andmeid, mis võivad kullaturgudel volatiilsust põhjustada.

See on Euroopa Keskpanga presidendi Christine Lagarde’i kõne keskmes esmaspäeval, 7. veebruaril.

Kolmapäeval, 9. veebruaril on tähelepanu keskpunktis Kanada keskpanga kuberner Macklemi ja Clevelandi keskpanga presidendi Loretta Mesteri kõned.

Kuldne

Neljapäeval jälgitakse iganädalasi USA töötute taotlusi ja avaldatakse USA jaanuarikuine inflatsioonimäära aruanne. Hiljem teeb Inglismaa Panga president Andrew Bailey avalduse. Peagi kõneleb Austraalia Reservpanga president Philip Lowe.

Reedel avaldatakse Austraalia tarbijate inflatsiooniootuste aruanne veebruaris. Avaldatakse Saksamaa inflatsioonimäära aruanne jaanuari kohta ja Ühendkuningriigi 2021. aasta neljanda kvartali SKT aruanne. Lisaks on esikohal keskpanga rahapoliitika aruanne ja USA Michigani veebruarikuu tarbijate meeleolu-uuring.

Millele viitavad positsiooniandmed ja klientide sentimendi indeks?

Vaadates positsioone futuuriturul: CFTC COT-i andmete kohaselt vähendasid spekulandid 1. veebruaril lõppenud nädalal oma pika kulla futuuride netopositsioone 189 762 lepinguni eelmise nädala 245 782 pika lepinguni. Futuuriturul on praegu madalaim netopikk positsioon alates 2021. aasta oktoobri esimesest nädalast.

kullast
Kauplemisvälised netopositsioonid kulla hinna suhtes: päevane ajavahemik

Üksikute kullakauplejate andmed näitavad, et 81,86% kauplejatest on neto-pikad ja pika ja lühikese tehingu suhe on 4,51:1. Net-long kauplejate arv on 2,90% madalam kui eile ja 4,57% madalam kui eelmisel nädalal. Net-short kauplejate arv on 3,51% madalam kui eile ja 21,77% suurem kui eelmisel nädalal.

KURT
IG klientide meeleolu indeks: kulla hinna prognoos

Strateegi sõnul suhtume rahvahulga meeleolusse sageli vastandlikule seisukohale ning kauplejate netolongid viitavad sellele, et kulla hind võib jätkuvalt langeda. Positsioonid on pikemad kui eile, kuid vähem netopikkused kui eelmisel nädalal. Strateeg märgib, et praeguste meeleolude ja hiljutiste muutuste kombinatsioon annab kullaga kauplemisel veelgi segasema eelarvamuse.

Võtke meiega ühendust, et olla viivitamatult kursis viimase hetke arengutega. Twitterannab, Facebooksisse ja InstagramJälgi ja Telegramm ja Youtube liitu meie kanaliga!

Vastutusest loobumine: Kriptokoin.com-i artiklid ja artiklid ei ole investeerimisnõuanded. Cryptokoin.com ei soovita osta ega müüa ühtegi krüptovaluutat ega digitaalset vara, samuti ei ole Kriptokoin.com investeerimisnõustaja. Seetõttu ei saa Kriptokoin.com ega saidil olevate artiklite autorid teie investeerimisotsuste eest vastutada. Lugejad peaksid enne selles artiklis kirjeldatud ettevõtte, vara või teenusega seotud meetmete võtmist ise uurima.

Hoiatus: Kriptokoin.com uudiste sisu tsiteerimiseks ja lingi andmiseks on vaja Kriptokoin.com luba. Saidil olevat sisu ei tohi ilma loata kopeerida, reprodutseerida ega ühelgi platvormil avaldada. Nende vastu, kes kasutavad Kriptokoin.com koodi, kujundust, teksti, graafikat ja kogu muud sisu intellektuaalomandi seadust ja asjakohaseid õigusakte rikkudes, rakendatakse õiguslikke meetmeid.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*