Need arengud määravad kulla hinnad järgmisel nädalal!

41
ads

Turuanalüütik Thomas Westwater nendib, et kullapullid saavutasid oma teise nädalavõidu vaatamata riigikassa intressimäärade lühiajalisele tõusule ning Venemaa-Ukraina pinged andsid kullale geopoliitilise taganttuule. Analüütiku hinnangul toovad FOMC ja PCE andmed turgudele tõenäoliselt volatiilsust. Analüütik hindab, kas see aitab olukorra põhja. Thomas Westwateri turuanalüüs ja kommentaarid oma sõnadega Kriptokoin.com Oleme oma lugejatele ette valmistanud.

Kuidas kollane metall pingelises keskkonnas toimib?

Kuldpullid saavutasid eelmisel nädalal järjekordse võidu ja kollase metalli hind tõusis peaaegu täisprotsendipunkti võrra, lükates väärismetalli igakuise tulu positiivsele territooriumile. Riigikassa intressimäärad langesid nädala lõpu poole mööda kõverat. 10-aastase riigikassa tootlus saavutas kõrgeima taseme alates 2020. aasta jaanuarist, enne kui võlakirjade ostjad turule tagasi astusid. Kõrgete beetaaktsiate aktsiate suur tagasitõmbumine toimus keset riigikassa kokkuvarisemist ja aktsiatega kauplejad vähendasid tõenäoliselt oma kasvuprognoose keset Fedi poliitika karmimat väljavaadet, mille põhjustas püsiv inflatsioon.

Kuldne

Rääkides inflatsioonist, siis tasuvusmäärad (erinevus nominaal- ja inflatsiooniindeksiga intressimäärade vahel) langesid, kuna 2- ja 5-aastased meetmed ületasid pikaajalisi meetmeid. Arvestades kollase metalli inflatsioonivastast külgetõmmet, on tasuvusmäärade langus üldiselt kulla hinna langustrend. 2-aastane tasuvusmäär, mis mõõdab, kuidas turud näevad inflatsiooni 2 aastat hiljem, langes nädalaga 2,47%-lt 2,35%-le.

See viitab sellele, et eelmisel nädalal nähtud kullaostmist soodustab veel üks tegur. Kõige tõenäolisem tegur on pingete eskaleerumine Ukraina piiril. Kuld meeldib investoritele volatiilsuse kaitseks. Venemaa sissetung Ukrainasse võib kindlasti kvalifitseeruda sündmuseks, mis võib tekitada turgudel potentsiaalselt tohutult ebakindlust ja kauplejad vihkavad ebakindlust.

Venemaa-Ukraina olukorra mõju kullale on lihtne: kui pinged kasvavad, siis tõenäoliselt kuld tugevneb ja vastupidi.

“Kui intressitõusu väljavaade on vaoshoitud, võib see kullale taganttuult pakkuda”

Mõned selle nädala majandussündmused on aga ka väärismetallikangidega kauplejate ees. Föderaalreservi selle aasta esimene intressimäär tehakse teatavaks kolmapäeval. Kauplejad võtavad kuulda Föderaalreservi juhi Jerome Powelli kommentaari, kuna intressimäärade tõstmist oodatakse alles märtsis. Jerome Powelli sõnad bilansis võetakse luubi alla. Föderaalreservi esimees võib ümber lükata ka seisukoha, et keskpank võiks sel aastal intressimäärasid tõsta neli korda. Sest see on tema arvates ilmselt liiga agressiivne.

Piiratud intressitõusu väljavaade võib kulla hinnale vastutuult tekitada.

Kuldne

See taganttuul võib sel nädalal hoogu juurde saada, kui USA inflatsiooniandmeid värskendatakse neljapäevaks kohandatud isikliku tarbimiskulutuste hinnaindeksi (PCE) kaudu. Fed on juba alistunud, et inflatsioon on kleepuvam, kui varem arvati, nii et isegi oodatust kuumem surve ei aita FOMC-i liikmete seas valitsevat kurja hoiakut tugevdada.

Kõrgem inflatsioon võib aga kindlasti tugevdada kulla riski maandamisega, eriti kui see järgneb Fedi sündmusele, mis alandab tänavusi intressimäärade tõusu ootusi.

Kuldne

Võtke meiega ühendust, et olla viivitamatult kursis viimase hetke arengutega. Twitterannab, Facebooksisse ja InstagramJälgi ja Telegramm ja Youtube liitu meie kanaliga!

Vastutusest loobumine: Kriptokoin.com-i artiklid ja artiklid ei ole investeerimisnõuanded. Cryptokoin.com ei soovita osta ega müüa ühtegi krüptovaluutat ega digitaalset vara, samuti ei ole Kriptokoin.com investeerimisnõustaja. Seetõttu ei saa Kriptokoin.com ega saidil olevate artiklite autorid teie investeerimisotsuste eest vastutada. Lugejad peaksid enne selles artiklis kirjeldatud ettevõtte, vara või teenusega seotud meetmete võtmist ise uurima.

Hoiatus: Kriptokoin.com uudiste sisu tsiteerimiseks ja lingi andmiseks on vaja Kriptokoin.com luba. Saidil olevat sisu ei tohi ilma loata kopeerida, reprodutseerida ega ühelgi platvormil avaldada. Nende vastu, kes kasutavad Kriptokoin.com koodi, kujundust, teksti, graafikat ja kogu muud sisu intellektuaalomandi seadust ja asjakohaseid õigusakte rikkudes, rakendatakse õiguslikke meetmeid.

ads
Benzer Yazılar

Leave a Reply