5 analüütikut tegid olulisi kullahinna ennustusi: siin on, mida oodata!

Kuna investorid ootavad järgmisel nädalal toimuvalt Föderaalreservi poliitikanõupidamiselt rohkem vihjeid intressimäärade tõstmise ajakava kohta, kaalusid USA riigikassa tootluse tõus ja dollari tugevnemine kullale. Väärismetalli kauplemine on kirjutamise hetkel 1811 dollarit, mis on 0,43% langus päevas. Kulla hinna ootusi jaganud analüütikute prognoosid Kriptokoin.com koostatud meie lugejatele.

Xiao Fu: kuld püsib hästi, vaatamata kuulujuttudele karmistavast rahapoliitikast

Bank of China Internationali toormeturgude strateegia juht Xiao Fu hindab Fedi seisukohta ja selle mõju kullale järgmiselt:

Karmistaval rahapoliitikal võib olla kullale negatiivne mõju. Kuld peab aga väga hästi vastu. Ma arvan, et see on peamiselt tingitud sellest, et Fedi üldine bilanss on endiselt kõrge.

Pärast seda, kui poliitikakujundajad andsid märku, et hakkavad märtsis inflatsiooni ohjeldamiseks intressimäärasid tõstma, on nüüd fookuses USA Föderaalreservi 25.-26. jaanuari kohtumine. Commerzbanki analüütikud jagavad oma hinnangut märkuses:

Tõenäoliselt hoiduvad turuosalised kulla ostmisest enne USA keskpanga esimest intressitõusu. Nad võivad loota, et Fedi kohtumine järgmisel nädalal annab neile rohkem ja/või selgemaid signaale, et Fed alustab intressitõusu tsüklit märtsis.

“Kui USA riigikassa intressimäärad jätkavad tõusmist, suureneb surve kullahinnale”

Kuigi kulda peetakse inflatsiooniriski maandamiseks, on see väga vastuvõtlik USA intressimäärade tõusule, mis suurendab mittetootliku väärismetallikangide hoidmise alternatiivkulu. USA 10-aastase riigikassa tootlused saavutasid eelmisel nädalal kahe aasta kõrgeima taseme ootuste tõttu kõrgematele intressimääradele. Exinity turu peaanalüütik Han Tan kommenteerib ja prognoosib:

Vaatamata USA riigikassa tootluse tõusule näib hetkekuld hoidvat praegu üle 1800 dollari. Kui riigikassa intressimäärade tõus jätkub, võib see aga proovile panna väärismetallikangide võime püsida psühholoogiliselt olulisest 1800 dollari piirist kõrgemal.

Kulla hinnad

Juhis tähelepanu inflatsiooniriskidele, arutleb UBS-i analüütik Giovanni Staunovo kulla hinna mõju järgmiselt:

Praegu sunnivad inflatsiooniriskid osa investoreid kullainvesteeringuid jätkama. Siiski arvame, et USA reaalintressimäärad on tõusuteel ja tugevam USA dollar nõrgendab järgmiste kvartalite toetavaid tegureid.

Untsi kullahinnad – grammi kullahinna vastuolu

Oma seisukohti kulla hinna kohta jagas ka Türgi turul tuntud majandusteadlane ja analüütik Tunç Şatıroğlu. Tuletades meelde, et USA-s toimuva Martin Luther Kingi päeva tõttu suletakse ka turud, kus kaubeldakse väärismetallidega, teatas analüütik, et ootab kulla untsihinna tõusu ning tõus võib pärast turgude avanemist tugevamaks muutuda.

Kulla hinnad

Teisest küljest küsis Tunç Şatıroğlu, viidates tõsiasjale, et kulla grammide hinnad sõltuvad ka dollari/TL kursist, kuna kulla unts on dollaripõhine, küsis temalt sageli: “Härra, kas ma peaksin täna grammi kulda ostma? ” Ta mainis, et talt küsiti, ja ütles: “Aga kui te ütlete, võtke see vastu, kui dollarile tuleb sekkumine ja gramm kulda kukub, siis ma tean teie käest. Kui ütled ei, ära osta, isegi kui dollar ei sega ja grammid kulda välja tuleb, ütlen, et sul pole selle vastu midagi, kaotus on suur. Sooviksin vastavat vastust. Suur aitäh juba ette vastuse eest.” Ta jagas oma huvitavat küsimisstiili.

Võtke meiega ühendust, et olla viivitamatult kursis viimase hetke arengutega. Twitterannab, Facebooksisse ja InstagramJälgi ja Telegramm ja Youtube liitu meie kanaliga!

Vastutusest loobumine: Kriptokoin.com-i artiklid ja artiklid ei ole investeerimisnõuanded. Cryptokoin.com ei soovita osta ega müüa ühtegi krüptovaluutat ega digitaalset vara, samuti ei ole Kriptokoin.com investeerimisnõustaja. Seetõttu ei saa Kriptokoin.com ega saidil olevate artiklite autorid teie investeerimisotsuste eest vastutada. Lugejad peaksid enne selles artiklis kirjeldatud ettevõtte, vara või teenusega seotud meetmete võtmist ise uurima.

Hoiatus: Kriptokoin.com uudiste sisu tsiteerimiseks ja lingi andmiseks on vaja Kriptokoin.com luba. Saidil olevat sisu ei tohi ilma loata kopeerida, reprodutseerida ega ühelgi platvormil avaldada. Nende vastu, kes kasutavad Kriptokoin.com koodi, kujundust, teksti, graafikat ja kogu muud sisu, rikkudes intellektuaalomandi seadust ja asjakohaseid õigusakte, rakendatakse õiguslikke meetmeid.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*