2022. aasta kullahinna prognoosid: valmistuge selleks!

“Finantsturgudel näib olevat peaaegu fanaatiline kinnisidee ennustamisest,” ütles finantsturgude ekspert Kelsey Williams, märkides, et kuld pole erand. Vaadates mõningaid varasemaid prognoose, mis aitavad asju perspektiivi seada, on Kelsey Williamsi iseenesestmõistetavad turukommentaarid ja kullahinna prognoosid Kriptokoin.com Oleme oma lugejatele ette valmistanud.

Hindamine juhtumiuuringute kaudu

Hinnanguliselt 6000 dollarit kulla eest

Väljavõte artiklist: “Kui praegune kullapulli turg järgiks 70ndate pullituru ajastust ja ulatust, oleks kulla hind jõudnud 6000 dollarini enne 2014. aastat.” Artikli trükkimise päeval oli kulla hind 1679 dollarit. 2014. aasta märtsis langes kulla hind 1382 dollarile ja 2014. aasta lõpuks oli kulla hind 1181 dollarit.

Kui kaugel baasist võib hinnang olla? Kuld ei saavutanud mitte ainult sihthinda, vaid alates samast kuust läks see vastupidises suunas ja langes järgmise kahe aasta jooksul 30%, lõpetades 31. detsembril 2014 1205 dollariga. Probleem ei ole 6000 dollari kulla usutavuses. See on nii mõistlik kui ka võimalik. Prognoos oli aga eriti ajapõhine ning aja ja suuna osas kohutavalt valesti hinnatud.

JPMorgani hinnangul 1800 dollarit

Tsitaat: „JPMorgani hinnangul on kulla hind 2013. aasta keskpaigaks 1800 dollarit. JP Morgan Chase & Co ütles, et koos kaevandustööstusega tõuseb kulla hind 2013. aasta keskpaigaks 1800 dollarini. Pealkirja avaldamise ajal oli kulla hind 1667 dollarit. Viis kuud hiljem, 29. juunil 2013, oli kulla hind 1233 dollarit.

JPMorgani hinnangul 1800,00 dollarit kullas oli “turvaline” hinnang. Vaid 8% tõus praeguselt (tol ajal) 1667 dollari tasemelt oleks piisanud, et kulla hind jõuaks 1800 dollarini. Kuid nagu ka eelmises näites, läks hind hoogsalt lõunasse. Sel juhul langes kulla hind viie lühikese kuuga 26%.

Kui realistlikud on kulla hinna prognoosid?

Kuld, aktsiad, kinnisvara jne. Ajaperioodid, mida analüüsi ja investeeringute osas hindame ja millele keskendume, on muutunud järjest lühiajalisemaks. Tegelikult näivad finantsturud olevat kasiinotüüpi tegevusele rohkem iseloomulikud. Investeeringud on muutunud spekulatsiooniks. Lisaks suureneb plahvatuslikult volatiilsus. Mõnikord tundub, et selliste toodete puhul nagu finantsvõimendusega ETF-id, futuuride optsioonid ja palju muud, tundub see pigem jama kui põhiinvesteeringuna.

Kulla hinnad

Ärge saage minust valesti aru. Ma ei ole spekulatsioonide vastu. Spekulandid teenindavad turge hästi ja pakuvad likviidsust, mida muidu poleks. Nende roll on turgude tavapäraseks toimimiseks ülioluline. Ilma spekulantideta oleks asjad alati hullemad. Kuid finantsturgude olemus on radikaalselt muutunud ja investorid peavad selle reaalsusega leppima. Kõige tõsisem mure seoses tänaste finantsturgude korrapärase toimimisega on süsteemne risk. See kehtib kogu maailmas ja ükski riik ega turg pole immuunne.

Kas keegi saab neid silmas pidades tõesti teha ennustusi mis tahes usaldusväärsuse või täpsusega? Ma ei arva nii. Ja prognoosid tunduvad traditsiooniliselt liiga konservatiivsed, arvestades turgude plahvatuslikku (ja plahvatuslikku) olemust; või kipuvad nad lihtsalt naeruväärsed olema.

Kullahinna praegune edupotentsiaal

Kulla keskmine igakuine sulgemishind juulis 2020 oli 1971 dollarit. Järgmisel kuul saavutas kuld päevasisese kõrgeima taseme 2058 dollarit. Seoses USA dollarite ostujõu täiendava kaotusega alates sellest ajast on inflatsiooniga korrigeeritud kullahinna tipp 2020. aasta augustis nüüd 2114 dollarit.

Kulla hinnad

Kullahinna 1820 dollari juures on praegune tõusupotentsiaal piiratud umbes 290 dollariga (2114–1820 dollarit) ehk 16%. Teisest küljest on riski-tulu suhe pikapoolsete panuste puhul ebasoodne, kuna lähiajal võib kulla langus olla vahemikus 1375–1400 dollarit.

Eksperdi nõuanded 2022. aastaks

Soovitus kuldsetele “swaamidele”: kuidas oleks uute otsustega, mitte rohkemate oletustega? Mõned võimalused võivad hõlmata järgmist:

  1. Olge otsustanud näha kulda sellisena, nagu see on (päris raha, mitte investeering).
  2. Uurige ja õppige kulla kui raha ajalugu.
  3. Ärge oodake, et kuld on “järgmine suur asi”.
  4. Vähendage oma ebarealistlikke ootusi.

Võtke meiega ühendust, et olla viivitamatult kursis viimase hetke arengutega. Twitterannab, Facebooksisse ja InstagramJälgi ja Telegramm ja Youtube liitu meie kanaliga!

Vastutusest loobumine: Kriptokoin.com-i artiklid ja artiklid ei ole investeerimisnõuanded. Cryptokoin.com ei soovita osta ega müüa ühtegi krüptovaluutat ega digitaalset vara, samuti ei ole Kriptokoin.com investeerimisnõustaja. Seetõttu ei saa Kriptokoin.com ega saidil olevate artiklite autorid teie investeerimisotsuste eest vastutada. Lugejad peaksid enne selles artiklis kirjeldatud ettevõtte, vara või teenusega seotud meetmete võtmist ise uurima.

Hoiatus: Kriptokoin.com uudiste sisu tsiteerimiseks ja lingi andmiseks on vaja Kriptokoin.com luba. Saidil olevat sisu ei tohi ilma loata kopeerida, reprodutseerida ega ühelgi platvormil avaldada. Nende vastu, kes kasutavad Kriptokoin.com koodi, kujundust, teksti, graafikat ja kogu muud sisu intellektuaalomandi seadust ja asjakohaseid õigusakte rikkudes, rakendatakse õiguslikke meetmeid.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*