Kuulsa juhi hiiglaslik kullaprognoos: olenemata sellest, mida FED teeb…

Kuna kulla hind püsib üle 1800 dollari, on metallil uueks aastaks kindel alus ning väärismetall jääb fondijuhi sõnul atraktiivseks varaks, hoolimata sellest, mida Föderaalreserv oma rahapoliitikaga teeb. Turukommentaarid ja kullaprognoosid Merk Investmentsi juhilt Axel Merkilt. Kriptokoin.com Oleme oma lugejatele ette valmistanud.

“Kuld on hea, kui reaalsed intressimäärad jäävad negatiivseks”

Merk Investmentsi juht Axel Merk ütles intervjuus, et loodab, et kuld neelab oodatavad intressitõusud inflatsiooniriski maandamiseks. Axel Merk kommenteerib:

Kuld on jätkuvalt hea, kuna reaalsed intressimäärad jäävad negatiivseks. Kui ma vaatan inflatsioonikaitset, siis ma ei otsi järgmist meemi (nalja) aktsiat. See ei ole inflatsioonikaitse. Kui intressimäärad tõusevad, võib lõbus hooaeg läbi olla. Ja mõned meemivarud ja muud nähtused võivad kustuda.

Inflatsiooni vaadates ütleb Axel Merk, et USA keskpanga intressitõusu praegune seisukoht tähendab, et nad ei saa kunagi inflatsioonikõverast ette. Ta lisab, et kui Föderaalreserv suhtub inflatsiooni tõsiselt, peab ta vastavalt Taylori reeglile tõstma intressimäärasid 5% või 6%ni. Kuigi pärast eelmise kuu 7% aastakasvu oodatakse inflatsiooni leevenemist, on Axel Merki hinnangul see tarbijate jaoks siiski liiga kõrge, isegi 3-4%.

Axel Merk: Fedi jaoks on aina raskem džinni pudelisse tagasi panna

CME FedWatch Tooli andmetel tõstavad turud sel aastal nelja intressimäära tõusu, kusjuures intressimäärade tõstmine peaks algama jaanuaris. Kasvavad ka ootused, et Föderaalreserv võib hakata enne aasta lõppu oma ülespuhutud bilanssi langetama. Kuid Axel Merk leiab, et nende ootuste täitmine ei mõjuta tõenäoliselt kasvavat inflatsioonihirmu:

Inflatsioon tuleneb enamast kui lihtsalt Covidiga seotud pakkumise šokkidest. Mida kauem see kestab, seda raskem on džinni pudelisse tagasi panna. Kui nad tahavad kurvi ees püsida, peavad nad turge üllatama. Kui nad praegu midagi suurt ei tee, riskivad nad tulevikus millegi veelgi suurema ettevõtmisega.

Kuldne

Axel Merki sõnul võib Föderaalreservi praegune ummikseisust saada kullavõit mõlemal juhul. Ta märkis, et Föderaalreservi eeldatav “salaamilaadne” lähenemine intressimääradele on jätkuvalt hästi toetatud ja hoiab reaalmäärad negatiivsel territooriumil.

Kuulsa mänedžeri sõnul leidis kuld siin kindla aluse

Samal ajal ütleb Axel Merk, et kui Fed tegutseb agressiivselt, võib see majanduse suruda langusesse. Kuulus juht nendib, et kui Fed tahab turgudele näidata, et võtab praegust inflatsiooniohtu tõsiselt, siis soovib ta turgu üllatada võimaliku käiguga jaanuaris ning väljendab kulla kohta järgmist:

Olen väga rahul, kus kuld praegu on. Ma arvan, et kuld on leidnud siin kindla aluse.

Kuldne

Öeldes, et majanduse ja USA rahapoliitika ümber on palju ebakindlust, rõhutab Axel Merk, et kuld on jätkuvalt atraktiivne portfelli hajutaja. Kuigi 2022. aastal ei ole oodata suurt turukrahhi, lisab kuulus tegevjuht, et investoritel võib olla mõistlik võtta kasumit maha ja vältida mõningaid mitteseotud varasid.

Võtke meiega ühendust, et olla viivitamatult kursis viimase hetke arengutega. Twitterannab, Facebooksisse ja InstagramJälgi ja Telegramm ja Youtube liitu meie kanaliga!

Vastutusest loobumine: Kriptokoin.com-i artiklid ja artiklid ei ole investeerimisnõuanded. Cryptokoin.com ei soovita osta ega müüa ühtegi krüptovaluutat ega digitaalset vara, samuti ei ole Kriptokoin.com investeerimisnõustaja. Seetõttu ei saa Kriptokoin.com ega saidil olevate artiklite autorid teie investeerimisotsuste eest vastutada. Lugejad peaksid enne selles artiklis kirjeldatud ettevõtte, vara või teenusega seotud meetmete võtmist ise uurima.

Hoiatus: Kriptokoin.com uudiste sisu tsiteerimiseks ja lingi andmiseks on vaja Kriptokoin.com luba. Saidil olevat sisu ei tohi ilma loata kopeerida, reprodutseerida ega ühelgi platvormil avaldada. Nende vastu, kes kasutavad Kriptokoin.com koodi, kujundust, teksti, graafikat ja kogu muud sisu intellektuaalomandi seadust ja asjakohaseid õigusakte rikkudes, rakendatakse õiguslikke meetmeid.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*