“Hirmutav kokkuvarisemine on alanud” hiiglaslikud nimed: kuld ja vaadake!

Rahahaldurid soovitavad dollarit müüa ja investeerida sellistesse varadesse nagu arenevate turgude aktsiad ja kuld, kuna maailma majanduse elavnemine kogub hoogu. Üha kasvav investorite koor on kihla vedanud, et maailma reservvaluuta dollari positsioneerimine on saavutanud haripunkti dramaatilise tagasitulekuga kuu aega tagasi, mil see oli suurim tõus alates 2015. aastast. Maailmakuulsate juhtide arvamused ja ennustused Kriptokoin.com koostatud meie lugejatele.

Peter Boockvar eelistab dollarite asemel kulda ja hõbedat

K2 Asset Management soovitab dollarit müüa Aasia arenevate võlakirjade ja Euroopa aktsiate jaoks. Brandywine Global Investment Management seevastu ostab toormega seotud valuutasid. Bleakley Advisory Group LLC eelistab kulda ja hõbedat. Eelmisel kuul Brandywine’i Austraalia ja Tšiili peeso vastu lühistanud rahahaldur Jack McIntyre kommenteerib:

Dollar on saavutanud haripunkti. Ülehinnatuna jäi see inimestele liiga kauaks peale. Minu arvates on suurim dollarit nõrgendav tegur vaid globaalse kasvu taastumine.

Kõik G-10 valuutad, välja arvatud jeen, kallinesid dollari suhtes

Bloombergi dollari hetkeindeks langes kolmapäeval 0,6%, mis on suurim langus alates maikuust, kuna kauplejad müüsid USA valuuta pärast inflatsiooniandmeid, mis üldiselt vastasid turu prognoosidele. Kui suurenenud kasv Saksamaalt Hiinasse lisas väärtust väljaspool maailma suurimat majandust, süvenesid kaotused, kuna fondid harutasid lahti oma pikad positsioonid, püüdes tõrjuda föderaalreservi. Peter Boockvar, New Jerseys asuva Bleakley Advisory Groupi investeerimisjuht, ütles sel teemal:

Dollar on selgelt kukkunud ja tagantjärele vaadates tõesti alles eelmisel aastal, kui Fed edestas karmistamises Jaapani Panka ja Euroopa Keskpanka. Selles keskkonnas armastan endiselt kulda ja hõbedat kui dollari alternatiive.

Kuldne

George Boubouras: Dollari tipp on kindlasti selja taga

Investorite sõnul jätkab dollar tõenäoliselt nõrgenemist, kuna hakkab kehtima hüpotees USA suuremast puudujäägist ja laiemast globaalsest taastumisest, mis on aluseks mitte-USA varadele. George Boubouras otsib K2 Asset Managementi kontoris Collins Streetil Melbourne’is võimalusi osta Kagu-Aasias kõike alates Tšiili peesodest kuni riigivõlakirjadeni. Fondijuhi uuringujuht George Boubouras kommenteerib:

Dollari tipp on kindlasti selja taga. Valuutakauplejad võtavad nüüd tõesti arvesse Fedi tõusu ja majanduse taastumist. Alates arenevatest turgudest kuni Euroopani on valitsuse võlakirjade, laenude ja aktsiate hulgas palju võimalusi, uskudes, et dollar võib veelgi nõrgeneda.

Kuldne
Dollar jäi EM-i aktsiate ja kulla hinnast maha

Baringsi investeerimisinstituut on vaid üks neist ettevõtetest, kes näevad dollari nõrgenemist arenevate turgude suhtes. Christopher Smart, ülemaailmne strateeg ja Bostoni ettevõtte Barings Investment esimees, ütleb:

Kuigi turud vaatavad praegusi riske, alates Omicronist ja lõpetades sel aastal palju paremini juhitava pandeemiaga, on dollari langus globaalse taastumise loomulik osa. Majandustegevuse normaliseerumisel võib tekkida rohkem kapitalivooge mujale maailmas. Arenevate turgude valuutad võivad lõpuks taastumisest kasu saada.

Kas dollari pullidel või karudel on õigus?

Kuigi dollarikarud on oma häält leidmas, ütlevad teised, et dollarit on veel vara pühkida. DailyFX Asia Majorsi juhatuse esimees Ilya Spivak ütleb, et USA valuuta hiljutine langus ei olnud kolmapäevaste inflatsiooninumbrite osas hull üllatus, peegeldades investorite leevendust Fedi juhi Jerome Powelli hiljutises kõnes:

Ma arvan, et see ei saavutanud kunagi tippu. Dollar püsib selle aasta lõpuni konstruktiivsena, kuid loomulikult ei liigu turud sirgjooneliselt.

Kuldne

Bloombergi koostatud Commodity Futures Trading Commissioni andmete kohaselt jätkavad riskifondid samuti tõusu ja on viimase kolme nädala jooksul isegi suurendanud oma pikki positsioone dollari suhtes kaheksa muu põhivaluuta korvi suhtes. Citigroup Global Markets Inc osutab nii USA intressimäärade tõusule kui ka Fedi kvantitatiivsele karmistamisele arenevate turgude intressimäärade ja valuutade osas. Märkuses rõhutavad Citigroupi strateegid, sealhulgas Dirk Willer:

Põhjus, miks EMFX ei ole veel USA kõrgematele intressimääradele reageerinud, tuleneb suuresti sellest, et riigivõlakirjade ja võlakirjade vahe on enamasti stabiilne. Oleme endiselt pikalt dollaril, kuid rohkem suhtelise väärtuse piirkonnas enne viimast USA reaalintressimäärade tõusu.

Teised ootavad rohkem dollarikaotusi ja otsivad alternatiive. GAM Hong Kong Ltd investeeringute juht Rob Mumford selgitab:

Dollari põhinäitajad on madalate reaalintressimäärade ja suurte negatiivsete välisbilansside tõttu nõrgad. Kõrgema inflatsiooni ja kõrgemate arenenud maailma intressimäärade keskkonnas on EM (arenevad turud) hea koht, kus olla.

Võtke meiega ühendust, et olla viivitamatult kursis viimase hetke arengutega. Twitterannab, Facebooksisse ja InstagramJälgi ja Telegramm ja Youtube liitu meie kanaliga!

Vastutusest loobumine: Kriptokoin.com-i artiklid ja artiklid ei ole investeerimisnõuanded. Cryptokoin.com ei soovita osta ega müüa ühtegi krüptovaluutat ega digitaalset vara, samuti ei ole Kriptokoin.com investeerimisnõustaja. Seetõttu ei saa Kriptokoin.com ega saidil olevate artiklite autorid teie investeerimisotsuste eest vastutada. Lugejad peaksid enne selles artiklis kirjeldatud ettevõtte, vara või teenusega seotud meetmete võtmist ise uurima.

Hoiatus: Kriptokoin.com uudiste sisu tsiteerimiseks ja lingi andmiseks on vaja Kriptokoin.com luba. Saidil olevat sisu ei tohi ilma loata kopeerida, reprodutseerida ega ühelgi platvormil avaldada. Nende vastu, kes kasutavad Kriptokoin.com koodi, kujundust, teksti, graafikat ja kogu muud sisu intellektuaalomandi seadust ja asjakohaseid õigusakte rikkudes, rakendatakse õiguslikke meetmeid.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*