Müük või uued tõusud?

29
ads

Arvasite, et 2020. aasta on nõme aasta, aga kas me naaseme 2021. aastal normaalseks? Noh, me pole päris normaalsesse olekusse tagasi jõudnud. Lõppude lõpuks pole epideemia veel lõppenud, kuna eelmisel aastal tekkisid ja levisid uued koroonaviiruse tüved. Tegelikult oli 2021. aasta mõnes mõttes isegi hullem kui 2020. 2021. aasta jääb meelde kui inflatsiooni taastumise aasta ja aasta, mil kuld sellele ebarahuldavalt reageerib. Kas kulla hind parandab oma käitumist 2022. aastal? Turuanalüütik Arkadiusz Sieroń jätkab oma erakordsete turukommentaaridega, öeldes: “Kui Fed hakkab intressimäära tõstma, võib kuld põhjani jõuda.” Esitame ka analüütiku kommentaarid ja ennustused tema algses jutustuses. Kriptokoin.com Oleme oma lugejatele ette valmistanud.

Miks kulla hind 2021. aastal halvasti toimis?

Kogunõudlusele keskendunud peavoolu majandusteadlaste suureks üllatuseks on 2021. aasta päevikutes kirjas pakkumistegurite, kättemaksu ja inflatsiooni suure tasuvuse aastana. Eksperdid on aastaid rääkinud inflatsiooni surmast ja mõnitanud kõiki, kes selle ohule viitavad. No kõige paremini naerab see, kes viimasena naerab. Küll aga naer koos pisaratega.

Arvestades kõrgeimat inflatsioonimäära pärast suurt stagflatsiooni, pidi kulla hind palju tõusma, eks? Mitte just. Nagu alltoodud graafik näitab, ei olnud 2021. aasta kollase metalli jaoks parim. Kulla hind on viimase kaheteistkümne kuuga langenud ligi 5%.

Kuigi ma ennustasin õigesti, et kulla tootlus võib 2021. aastal olla kehvem kui eelmisel aastal, ootasin ma vähem langust.

kulla hind

Mis täpselt juhtus? Makromajanduslikust vaatenurgast on majandus viimase aasta jooksul taastunud. Vaktsiini edenedes sanitaarpiirangud tühistati ja riskiisu, mis oli tabanud turvalisi varasid, nagu kuld, naasis turule. Veelgi enam, majandusaktiivsuse taastumine ja inflatsiooni tõus ajendasid Föderaalreservi vähendama kvantitatiivset lõdvendamist ja võtma kasutusele kullilisema retoorika, mis surus kulla hinna alla.

Nagu ikka, oli ka eelmisel aastal kullaturul nii tõuse kui mõõnasid. Kuld sai 2021. aasta alguse suure pauguga, kuid see hakkas järsult langema seoses demokraatide valimiseduga, keskpanga optimistlikuma väljavaatega majandusele ja intressimäärade tõusuga.

Langus jätkus kuni märtsi lõpuni, mil kulla hind sai 1684 dollarit. Selle põhjuseks oli asjaolu, et inflatsioon hakkas sel hetkel kiirenema ja Fed vähendas kasvavat hinnasurvet ja rääkis “ajutisest inflatsioonist” rumalusi.

kulla hind

Kasvav mure kõrge inflatsiooni pärast ja USA keskpanga perspektiiv jääda kõvera taha aitasid kullal juuni alguses taas 1900 dollarini jõuda. Selle kuu hilisem FOMC kohtumine ja punktitabel tekitasid aga kullaturul järjekordse tugeva languslaine, mis kestis septembri lõpuni.

Uuenenud inflatsioonimured ja tõusvad inflatsiooniootused tõstsid kulla novembri keskel 1865 dollarini. Föderaalreserv teatas aga, et on varaostude vähendamisega taas turge rahustanud ning taastanud investorite kindlustunde oma võimesse inflatsiooni ohjeldada. Selle tulemusena langes kulla hind järjekordselt alla 1800 dollari ja püsis seal aasta lõpuni.

“Kui Fed hakkab intressimäära tõstma, võib kuld põhjani jõuda”

Mida on meil 2021. aasta kulla tulemustest õppida? Esiteks ei ole kuld täiuslik inflatsioonimaandaja, nagu näitab allolev diagramm. Pean siin silmas seda, et jah, kuld on tundlik kasvava inflatsiooni suhtes, kuid kull Fed võidab inflatsiooni kullaturul.

Seetõttu on inflatsioon kulla jaoks positiivne ainult siis, kui Fed jääb kõverast tahapoole. Kuld on aga nurka surutud, kui investorid usuvad, et inflatsioon on ajutine või muutub vastuseks Fedi hinnatõususurvele järsemaks.

kulla hind

Teiseks, ärge kunagi alahinnake pimeduse jõudu! Niisiis, Föderaalreservi kull või lihtsalt ärge võitlege Föderatsiooniga. Ootuste peletamiseks osutus piisavaks mitmeastmeline varade kahanemine ja kahanemise tsükkel.

Kolmandaks on kulla hinna peamiseks mõjutajaks endiselt reaalsed intressimäärad.

Nagu allolevalt graafikult näha, langes kulla hind iga kord, kui võlakirjade tootlus tõusis, eriti 2021. aasta veebruaris, aga ka juunis või novembris. Seetõttu reageerib kuld inflatsioonile positiivselt seni, kuni inflatsioon tähendab madalamaid reaalintressimäärasid. Kui aga mängu tulevad muud tegurid, nagu ootused Föderaalreservile, mis kaaluvad üles inflatsiooni, kannatab kuld.

kulla hind

Suurepärane, 2021 on nõme ja me juba teame, miks. Siiski, kas 2022. aasta on kullaturule parem? Kuigi ma tunnen kuldpullidele suurt kaastunnet, pole mul neile häid uudiseid.

Kulla võitlus tõenäoliselt jätkub ka sel aastal, vähemalt 2022. aasta esimestel kuudel, kuna Fedi kõnnitsükkel ja tõusev võlakirjade tootlus avaldavad kullale survet. Kui aga Fed hakkab intressimäära tõstma, võib kuld leida põhja ja hakata uuesti tõusma, nagu see juhtus 2015. aasta detsembris.

Võtke meiega ühendust, et olla viivitamatult kursis viimase hetke arengutega. Twitterannab, Facebooksisse ja InstagramJälgi ja Telegramm ja Youtube liitu meie kanaliga!

Vastutusest loobumine: Kriptokoin.com-i artiklid ja artiklid ei ole investeerimisnõuanded. Cryptokoin.com ei soovita osta ega müüa ühtegi krüptovaluutat ega digitaalset vara, samuti ei ole Kriptokoin.com investeerimisnõustaja. Seetõttu ei saa Kriptokoin.com ega saidil olevate artiklite autorid teie investeerimisotsuste eest vastutada. Lugejad peaksid enne selles artiklis kirjeldatud ettevõtte, vara või teenusega seotud meetmete võtmist ise uurima.

Hoiatus: Kriptokoin.com uudiste sisu tsiteerimiseks ja lingi andmiseks on vaja Kriptokoin.com luba. Saidil olevat sisu ei tohi ilma loata kopeerida, reprodutseerida ega ühelgi platvormil avaldada. Nende vastu, kes kasutavad Kriptokoin.com koodi, kujundust, teksti, graafikat ja kogu muud sisu intellektuaalomandi seadust ja asjakohaseid õigusakte rikkudes, rakendatakse õiguslikke meetmeid.

ads
Benzer Yazılar

Leave a Reply