Majandusteadlaste rõõmustavad kullaennustused: 2022. aastast saab kullaaasta!

25
ads

Kollase metalli hind kõikus uue aasta esimesel nädalal 1780 ja 1830 dollari vahel segaste signaalidega pärast 2021. aasta sulgemist, umbes 4% kahjumiga 1810 dollaril. Kolmapäeval välja kuulutatud USA Föderaalreservi Föderaalreservi Föderaalse Avaturu Komitee (FOMC) kullliku retoorikaga järsult langenud kullaunts jäi vaatamata USA mittepõllumajanduse palgafondide andmetele. Reede, mis oli tunduvalt alla ootuste. Samal ajal lõpetas kulla grammihinna jaoks oluline Dollar/TL kurss dollariindeksi (DXY) languse tõttu 0,25% langusega nädala 13,80 peal. Sel ajal, kui need arengud toimuvad, jagas Türgi turul populaarne majandusteadlane Selçuk Geçer oma 2022. aasta ootusi väärismetallile.

Kas kuld tähistab 2022. aastat?

Majandusteadlane Selçuk Geçer jagas oma 326 tuhandele Twitteri jälgijale, et 2022. aasta võib olla kuldne aasta.

Kuna väärismetallikangide hind on dollarites, määrab grammi kulla hind ka dollari/TLi kursi. Kriptokoin.com Nagu oleme ka uudistes maininud, toimus pärast CBRT intressikärpeid 2021. aasta detsembris Dollar/TRY järsk tõus ja ületas 20. detsembril 18 piiri. Kuigi selles protsessis untsirindel olulist tõusu ei toimunud, ületas grammi kulla hind vahetuskursi rünnaku mõjul 1000 TL piiri.

Kuid õhtul, mil president Recep Tayyip Erdoğan tutvustas valuutakaitsega hoiuse toodet, langes vahetuskurss CBRT turu sekkumisega järsult ja sel korral langes grammi kuld vastupidise efektiga 650 TL tasemele. Sel ajal, kui need arengud toimuvad, mõtlevad kullainvestorid, kuidas hinnad järgnevad, ning jälgivad kullagrammi hinna osas nii kulla untsi hinda kui ka dollari/tli kurssi. 6. jaanuaril avaldatud säutsus viitas Selçuk Geçer FOMC protokollile ja ütles: “Fed andis signaali, et võin igal hetkel intressimäärasid tõsta. Hoidke dollarit, kui saate…” kommenteeris.

Kui mõned analüütikud väidavad, et DXY ja kullauntsi vahel on pöördvõrdeline korrelatsioon, siis majandusteadlase aktsiatest on aru saada, et ta ootab tõusu nii untsi rindel kui ka vahetuskursi rindel. Sel juhul tõuseb grammikulla hind majandusteadlase hinnangul topeltefektiga. Siiski tasub meeles pidada, et on väga raske ennustada, millised arengud toimuvad globaalsel ja kohalikul turul.

Võtke meiega ühendust, et olla viivitamatult kursis viimase hetke arengutega. Twitterannab, Facebooksisse ja InstagramJälgi ja Telegramm ja Youtube liitu meie kanaliga!

Vastutusest loobumine: Kriptokoin.com-i artiklid ja artiklid ei ole investeerimisnõuanded. Cryptokoin.com ei soovita osta ega müüa ühtegi krüptovaluutat ega digitaalset vara, samuti ei ole Kriptokoin.com investeerimisnõustaja. Seetõttu ei saa Kriptokoin.com ega saidil olevate artiklite autorid teie investeerimisotsuste eest vastutada. Lugejad peaksid enne selles artiklis kirjeldatud ettevõtte, vara või teenusega seotud meetmete võtmist ise uurima.

Hoiatus: Kriptokoin.com uudiste sisu tsiteerimiseks ja lingi andmiseks on vaja Kriptokoin.com luba. Saidil olevat sisu ei tohi ilma loata kopeerida, reprodutseerida ega ühelgi platvormil avaldada. Nende vastu, kes kasutavad Kriptokoin.com koodi, kujundust, teksti, graafikat ja kogu muud sisu intellektuaalomandi seadust ja asjakohaseid õigusakte rikkudes, rakendatakse õiguslikke meetmeid.

ads
Benzer Yazılar

Leave a Reply