Analüütik loetleb 10 põhjust, miks 2022. aastal kulda investeerida!

Kui vaatasite eelmisel nädalal uue aasta lõppedes kulla pealkirju, oleksite võinud arvata, et 2021. aastal langes väärismetallikangidega kahekohaline arv. Kuid pärast seda, kui kulla hind saavutas 2019. aastal veel 18% tärni ja seejärel veel 24% 2020. aastal, kindlustas kulla hind need tohutud tõusud kuni 20% võrra 2021. aasta teise kvartalisse, mis on vaid 3,5% vähem kui eelmisel aastal. Suletud. Kaevandustööstuse investor ja turuanalüütik David Erfle alustab selle väitega ja loetleb 10 põhjust, miks kollasesse metalli investeerida. Analüütiku jutustusega me Kriptokoin.com Jagame seda oma lugejatega.

Esiteks põgus pilk kulda mõjutavatele arengutele

Kulla hind sisenes uude aastasse, jätkates investorite virgutamist mõlemal pool kaubandust. 2022. aasta esimesel nädalal algas 1800 dollari võtmetaseme mõlemal poolel volatiilne kauplemine, kuni detsembris kolmapäeval avaldatud Föderaalreservi protokollid härjad nurjasid. Kuld müüdi aktsiaturul välja varsti pärast seda, kui protokoll näitas, et poliitikakujundajad olid nõustunud kiirendama pandeemiaajastu võlakirjade ostuprogrammi lõppu ja avaldasid prognoosid, mis prognoosisid 2022. aastaks kolmveerandprotsendipunktilist kasvu.

Samal ajal jätkus väärismetallide kaevandamises 2022. aasta esimesel nädalal laiapõhjaline müük, mis viitab kullahinna suhtelisele nõrkusele. Müük kasvas uuel aastal hüppeliselt, kuigi kulla hind on püsinud tõusutrendis alates 2021. aasta augustist. Samuti, kuigi oleme näinud maailma suurima keskpanga loodud triljonitest USA dollaritest loodetud inflatsioonitulemust, on kullahinna ootuspäraselt reageerimata jätmine üldinvestorid viimase seitsmeteistkümne kuu jooksul kullakompleksist eemal hoidnud.

Neljapäeval, St. Louis Fedi president James Bullard ütles, et Fed võib tõsta intressimäärasid märtsis ja on “heal positsioonil”, et võtta vajaduse korral inflatsiooni vastu agressiivsemaid meetmeid pärast eelmisel kuul tehtud poliitikat. Seetõttu on mõistlik eeldada, et Fedi järgmisel FOMC-i koosolekul, 25.–26. jaanuaril, saate palju paremini illustreerida eelseisva intressitõusutsükli algust.

Analüütiku sõnul on 10 põhjust kulla ostmiseks

Vaatamata kulla jätkuvale kehvale tootlusele uue aasta alguses, tugevneb 2022. aasta väärismetallide ja sellega seotud kaevandusaktsiate hinnad jätkuvalt. Allpool on 10 põhjust, miks ma eeldan, et kulla hind tõuseb 2022. aastal üle 2000 dollari, kusjuures kaevandustööstus teeb 2022. aasta I kvartalis märkimisväärse põhja:

  1. Inflatsioon on muutunud problemaatilisemaks ja püsivamaks kui Föderaalreservi juhi Jerome Powelli ja teiste Föderaalreservi ametnike varasemad optimistlikud hinnangud.
  2. Reaalintressimäärad jäävad eeldatavasti sügavalt negatiivseks. Kõrgem inflatsioon koos jätkuvalt madalate intressimääradega toob kaasa negatiivsed reaalintressimäärad, mis on kullainvestorite jaoks alati tugev ostusignaal. Negatiivsete reaalintressimäärade perioodidel on kulla aastane keskmine tootlus olnud staar 21%.
  3. Föderaalreservi agressiivsem kokkutõmbumine ja väljavaade kolmeks intressitõusuks 2022. aastal on juba kõvasti sisse pandud. Föderaalreservi futuurid andsid neljapäeval märku märtsis alanud intressitõusutsükli suurest 81% tõenäosusest. See tähendab, et iga uus hirm võib välimust muuta ja kullale kasu tuua.
  4. Kasvavad geopoliitilised pinged: sõjaoht Põhja- ja Lõuna-Korea vahel, mis võib kaasata USA-d; Pinged USA, Hiina ja nende naabrite vahel Taiwani pärast; Pinged NATO, EL ja USA vahel Ukraina ja Venemaa pärast jne.
  5. Maailmamajandus hakkab hüppama. Levinud majandusnõrkus raskendab keskpankadel igasuguste karmistamismeetmete elluviimist ilma laiemate tagajärgedeta. Föderaalreservi piirab tõsiselt see, kui palju ta suudab intressimäärasid tõsta, kuna intressimaksed kasvavad oma ligi 30 triljoni dollari suuruse riigivõla pealt.
  6. Viimase karmistamistsükli jooksul aastatel 2015–2019 tõstis Fed intressimäärasid üheksa korda ja kulla hind tõusis ligi 35%. Aastatel 2004–2005 tõstis Fed intressimäärasid 17 korda ja kulla hind tõusis 70%. Ka 1970. aastatel tõusid määrad 4,75%-lt 1976. aastal 20%-le 1980. aastal. Samal perioodil tõusis kulla hind 185 dollarilt 850 dollarile.
  7. Füüsilised kullaostud Indias ja Hiinas kasvasid järsult. Ainuüksi India nõudlus oli 2021. aastal 2020. aastaga võrreldes üle 500 tonni, mis on praeguse maavarapakkumise rahuldamiseks enam kui piisav.
  8. Keskpankade poolt väärismetallikangide netoostmine tõenäoliselt jätkub ja võib-olla suureneb. Hiljuti ostsid nii Singapuri kui ka Iirimaa keskpangad inflatsiooniprobleemide tõttu esimest korda üle kümne aasta kulda.
  9. Kaubakauplejate positsioon on negatiivne ja sellele järgneb sageli lühiajaline ralli. Asjaolu, et paberkulda müüakse Föderaalreservi karmistamise teesil, on enamasti turuhinnaga.
  10. Kullakaevanduste aktsiad kauplevad suure väärtusega, tekitades samal ajal rekordilisi rahavoogusid. Samal ajal kaupleb GDXJ viimati nähtud tasemel, kus kullaga kaubeldi 1500 dollariga.

Võtke meiega ühendust, et olla viivitamatult kursis viimase hetke arengutega. Twitterannab, Facebooksisse ja InstagramJälgi ja Telegramm ja Youtube liitu meie kanaliga!

Vastutusest loobumine: Kriptokoin.com-i artiklid ja artiklid ei ole investeerimisnõuanded. Cryptokoin.com ei soovita osta ega müüa ühtegi krüptovaluutat ega digitaalset vara, samuti ei ole Kriptokoin.com investeerimisnõustaja. Seetõttu ei saa Kriptokoin.com ega saidil olevate artiklite autorid teie investeerimisotsuste eest vastutada. Lugejad peaksid enne selles artiklis kirjeldatud ettevõtte, vara või teenusega seotud meetmete võtmist ise uurima.

Hoiatus: Kriptokoin.com uudiste sisu tsiteerimiseks ja lingi andmiseks on vaja Kriptokoin.com luba. Saidil olevat sisu ei tohi ilma loata kopeerida, reprodutseerida ega ühelgi platvormil avaldada. Nende vastu, kes kasutavad Kriptokoin.com koodi, kujundust, teksti, graafikat ja kogu muud sisu intellektuaalomandi seadust ja asjakohaseid õigusakte rikkudes, rakendatakse õiguslikke meetmeid.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*