Valmistuge järgmistel nädalatel kulla saamiseks!

Analüütik Arkadiusz Sieroń jätkab oma erakordset turuanalüüsi. Ta alustab oma arutelu järgmise näitega, vihjates FOMC-i minutite kullilisele toonile: Sõrmuse sõja Musta värava lahingu ajal hüüdis Pippin: “Kotkad tulevad!” See oli lootuse märk kõigile, kes Sauroni vastu võitlesid. Nüüd ütleksin, et kullid on tulemas, kuid see ei anna tingimata lootust kellelegi, kes on hädas kullaturu langustrendidega. Analüütik Arkadiusz Sierońi turuanalüüs tema enda sõnadega Kriptokoin.com Oleme oma lugejatele ette valmistanud.

Kuidas tuleks FOMC protokolle tõlgendada?

Eile (5. jaanuaril 2022) avaldas FOMC oma viimase koosoleku protokolli, mis toimus detsembri keskel. Kuigi väljaanne ei paljasta mingit revolutsiooni USA rahapoliitikas, tugevdab see Fedi kulllikku retoorikat. Miks? Esiteks nõustusid FOMC-s osalejad, et inflatsiooniandmed on kõrgemad, püsivamad ja läbivamad kui varem eeldati. Näiteks osutavad nad allolevale diagrammile, mis kärpis kõige äärmuslikumaid andmeid ja mille Dallase Föderaalreserv arvutas, et kärbitud keskmine PCE inflatsioonimäär jõudis 2021. aasta novembris 2,81%ni, mis on kõrgeim tase alates 1992. aasta keskpaigast. See näitab, et inflatsioon ei piirdu mõne kategooriaga, vaid sellel on laiapõhjaline iseloom.

Komitee liikmed tõid esile ka mõned tegurid, mis võivad toetada tugevat inflatsioonisurvet sel aastal. Nad tõid välja kasvavad eluasemekulud ja üürihinnad, tööjõupuudusest tingitud laialdasema palgakasvu ja pikemaajalise globaalse pakkumisepoolse hõõrdumise, mida Omicroni variandi esilekerkimine võib veelgi süvendada. Eelkõige püsivad tarneahela kitsaskohad ja tööjõupuudus tõenäoliselt kauem ja on arvatust tavalisemad, piirates ettevõtete suutlikkust rahuldada suurt nõudlust.

Teiseks tunnistas FOMC, et USA tööturg võib olla seni arvatust pingelisem. Nad otsustasid, et see võib saavutada maksimaalse tööhõive väga kiiresti, või see õnnestus suures osas, mida tõendavad peaaegu rekordilised koondamised ja vabad töökohad, tööjõupuudus ja kiirenev palgakasv. Paljud vastajad nõustusid, et praeguse arengutempo jätkudes lähenevad tööturud kiiresti maksimaalsele tööhõivele. Mõned vastajad märkisid, et näevad tööturu tingimusi juba praegu suures osas kooskõlas maksimaalse tööhõivega.

Kõrgema inflatsiooni ja pingelisema tööturu tagajärjeks on mõistagi kulllikum rahapoliitika. Kuigi keskpankurid ei arutanud intressimäärade tõstmise sobivat arvu, nõustusid nad sellega, et nad peaksid varem või hiljem baasintressi tõstma.

Kuldne

Üldiselt märkisid vastajad, et arvestades nende individuaalset väljavaadet majandusele, tööturule ja inflatsioonile, on põhjendatud intressimäära tõstmine varem või kiiremini, kui vastajad varem eeldasid.

Lisaks arutasid Föderaalreservi ametnikud ka kvantitatiivset karmistamist. Nad nõustusid üldiselt, et bilansivoog peaks algama intressimäärade tõusule lähemal ja olema kiirem kui eelmine normaliseerimissegment. Peaaegu kõik vastanud nõustusid, et pärast põhimäära sihtvahemiku esialgset tõstmist oleks kohane mingil hetkel bilansi väljavoolu algatada. Nad märkisid, et praegused tingimused hõlmavad tugevamat majandusväljavaadet, kõrgemat inflatsiooni ja suuremat bilansi ning seega võivad potentsiaalselt õigustada intressimäärade kiiremat normaliseerimist.

Kuidas mõjutavad arengud kulla hinda?

Mida tähendavad viimased FOMC-i minutid kullaturu jaoks? Noh, veel ühe viitega Sõrmuste isandale tunduvad nad pigem Nazgûli moodi, mis tekitab meeleheidet, kui kotkad lubavad.

Nad olid kaupmehed ja seetõttu kullahinna suhtes negatiivsed. Protokollist selgus, et pärast kvantitatiivse lõdvestamise ohjeldamist võib Fed kõrge inflatsiooni ohjeldamiseks oma koguvarasid vähendada.

Kuldne

Detsembris tõstis USA keskpank ahendavat intressimäära ja andis 2022. aastal märku kolmest intressimäära tõstmisest. Samuti on samm edasi läinud, andes märku varasemast ja kiiremast intressitõusust ning Föderaalreservi bilansi otsesest langusest. Mõned vastajad märkisid ka, et võib olla asjakohane alustada Föderaalreservi bilansi vähendamist varsti pärast intressimäära tõstmise alustamist.

Mõned osalejad nõustusid siiski, et tulevikus on tõenäoliselt õigustatud vähem toetav poliitiline hoiak ja et komitee peaks võtma tugeva kohustuse tegeleda kõrgema inflatsioonisurvega. Seetõttu reageeris kulla hind vastavalt FOMC-minutile ja langes umbes 1825 dollarilt 1800 dollarile, nagu alltoodud diagramm näitab. Õnneks on hõbedane vooder. Vähemalt seni pole langus olnud suur.

Paljud kullid võivad viidata sellele, et uudiste hinnad on juba madalamad ja meeleolu on üsna bullish.

KURT

Aga kullidel pole vist veel viimast sõna öelda. Juhime tähelepanu, et komisjoni koosseis on sel aastal kullilisem, kuid samas on muutunud ka liikmete mentaliteet. Näiteks Minneapolise Föderaalreservi esimees Neel Kashkari, komitee üks räigemaid liikmeid, ütles sel nädalal, et USA keskpank peab tänavu kaks korda intressimäärasid tõstma. Varem arvas ta, et intressimäär võib jääda nulli vähemalt 2024. aastani.

Seega, kuigi inflatsioonirisk toetab kulda, võib kollane metall lähinädalatel sattuda kullitule alla.

Võtke meiega ühendust, et olla viivitamatult kursis viimase hetke arengutega. Twitterannab, Facebooksisse ja InstagramJälgi ja Telegramm ja Youtube liitu meie kanaliga!

Vastutusest loobumine: Kriptokoin.com-i artiklid ja artiklid ei ole investeerimisnõuanded. Cryptokoin.com ei soovita osta ega müüa ühtegi krüptovaluutat ega digitaalset vara, samuti ei ole Kriptokoin.com investeerimisnõustaja. Seetõttu ei saa Kriptokoin.com ega saidil olevate artiklite autorid teie investeerimisotsuste eest vastutada. Lugejad peaksid enne selles artiklis kirjeldatud ettevõtte, vara või teenusega seotud meetmete võtmist ise uurima.

Hoiatus: Kriptokoin.com uudiste sisu tsiteerimiseks ja lingi andmiseks on vaja Kriptokoin.com luba. Saidil olevat sisu ei tohi ilma loata kopeerida, reprodutseerida ega ühelgi platvormil avaldada. Nende vastu, kes kasutavad Kriptokoin.com koodi, kujundust, teksti, graafikat ja kogu muud sisu intellektuaalomandi seadust ja asjakohaseid õigusakte rikkudes, rakendatakse õiguslikke meetmeid.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*