Kuld näeb neid tasemeid 1., 2., 3. ja 4. kvartalis!

Föderaalreservi rahapoliitika mängib võtmerolli kulla hinnamuutuste suunamisel 2022. aastal, eriti pärast aasta lõpus toimunud kulli vahetust. See tõstatab võtmeküsimuse: kas kuld suudab pärast niigi nigelat aastat hakkama saada agressiivsema keskpangaga? Hiiglaslike institutsioonide, nagu Capital Economics, ANZ, JP Morgan Global Research, RBC Capital Markets, Standard Chartered ja Perth Mint, juhid ja analüütikud hindavad kulla tulevikku ja teevad hinnaennustusi. meie ka Kriptokoin.com Oleme koostanud nende analüüsi ja prognoosid Kriptokoin.com lugejatele.

Kuidas keskpangad järgivad?

Detsembri koosolekul teatas Fed, et kahekordistab aheneva intressimäära 30 miljardi dollarini kuus, mis lõpetab oma varaostuprogrammi 2022. aasta alguses. Keskpank nimetas peamiste põhjustena segast inflatsiooni ja majanduse tugevat taastumist. Kui Fed teatas oma kiirendatud programmist, saavutas kuld ootamatut kasumit, kuna suur osa teabest oli juba tugevalt sisse hinnatud.

Föderaalreservi esimees Jerome Powell ütles detsembris ajakirjanikele, et USA majanduse praegust olukorda, inflatsiooni ja palkasid arvestades on see rahapoliitika muutmine “tõesti asjakohane”, lisades, et “hinnatõus hõlmab nüüd laiemat kaupade ja teenuste valikut. ” Värskendatud punktdiagramm näitas ka, et Föderaalreservi ametnikud prognoosivad nüüd intressimäärade tõstmist 2022. aastal kolmveerandpunkti võrra. Veel üks tähelepanuväärne punkt oli see, et Fed juhtis tähelepanu sellele, et ta ei tõsta intressimäärasid enne, kui kärpe on lõpule viidud.

Teised keskpangad, sealhulgas Inglise Pank ja Kanada Pank, on samuti võtnud kullilisema hoiaku. Capital Economicsi grupi peaökonomist Neil Shearing, kes ennustab, et Hiina keskpank langetab poliitilisi intressimäärasid, kommenteerib:

Enamik keskpanku karmistab oma poliitikat järgmisel aastal, kuid meie seisukoht on muutmas seda, mil määral nad hindavad turgudel. Eeldame, et USA intressimäärad tõusevad järgmisel aastal turgudega sarnases tempos (2023. aastal kiiremini). Kuid mõnes teises riigis, sealhulgas Ühendkuningriigis, Austraalias, Brasiilias ja Lõuna-Aafrikas, arvame, et karmistamise tempo on aeglasem, kui investorid praegu ootavad. Eeldame, et euroala ja Jaapani intressimäärad jäävad praegustele rekordmadalatele tasemetele.

Samal ajal rõhutab Capital Economicsi Põhja-Ameerika peaökonomist Paul Ashworth, et tõenäoliselt ei loobu Fed 2022. aastal oma karmistamisplaanidest:

Eeldame, et hinnainflatsioon püsib järgmistel aastatel püsivalt üle 2% eesmärgi. Suuremaks probleemiks on praegu selged märgid tsüklilisest hinna- ja palgasurvest, mis kestab palju kauem. Arvame, et PCE põhiinflatsioon on kõrgem, kui Föderaalreservi ametnikud praegu prognoosivad 2023. aastaks 2,3%. CME FedWatch Tool hindab praegu 57,2% tõenäosust esimeseks intressitõusuks märtsis, 39,8% tõenäosusega teistkordseks intressitõusuks juunis ja 28,9% tõenäosusega kolmandaks intressitõusuks septembris.

ANZ-i aastalõpu eesmärk on kulla eest saada 1600 dollarit

Pärast aasta sulgemist 3,7%, mis on kulla halvim aasta alates 2015. aastast, on analüütikud nüüd eriarvamusel, kas agressiivsem Fed kahjustab hindu 2022. aastal. Mõned ennustavad aasta lõpuks langust 1600 dollarile, teised aga ei välista naasmist rekordkõrgustele.

ANZ vanemtoormestrateeg Daniel Hynes ütleb, et ideaalsed tingimused kullaralliks on suuresti väärismetalli taga, sealhulgas lõtv rahapoliitika, madalad intressimäärad, kõrge inflatsioon ja tohutu rahaline toetus. Daniel Hynes ennustab, et järgmise aasta keskel hakkab kulla hind langema 1600 dollarini, kui Föderaalreserv algatab inflatsiooni ohjeldamiseks intressimäärade tõstmise:

Aasta lõpu sihtmärk on kulla puhul 1600 dollarit ja hõbeda puhul 22 dollarit. Raske on näha, mis võiks järjekordse ralli vallandada, vähemalt lühiajalises perspektiivis. Fed lõdvendab ostmist. Turud hindavad intressimäärade tõusu mitte liiga kauges tulevikus. USA dollari väljavaade on ühtlane. Need tingimused ei ole ralli käivitajad. Peale selle jätkuvalt kiireneva inflatsiooniloo tuleb tõenäoliselt veel üks suhteliselt stabiilsete hindade periood.

Kuldne

ANZ prognoosib järgmisel aastal kahte intressitõusu, kuna inflatsioon jätkab aasta esimesel poolel tõusu:

Fed-i võime inflatsiooni ohjeldada või viia see tagasi mugavale 2–3% tasemele võtab aega. Praegu on intressitõusud turu jaoks endiselt 2022. aasta lõpu lugu. See lõhe varaostude vähendamise ootuste vahel, mis minu arvates on intressitõusu tsükliga võrreldes omaette teema, leitakse. See on olulisem tegur, mida vaadata, eriti kullaturg.

“See on 2022. aasta kõige selgem kulla ja hõbeda langustrend”

JP Morgan Global Research, mis avaldas aruande, milles öeldakse, et kuld kannatab, kuna Föderaalreserv jätkab oma rahapoliitika karmistamist, näeb esimest intressitõusu tõenäoliselt septembris:

Lõõgastumine ülimalt nõuetele vastava keskpangapoliitika osas on 2022. aastani kõige ilmsem kulla ja hõbeda langustrend. Eeldatakse, et kulla hind langeb järgmise aasta jooksul pidevalt 1520 dollarini neljandas kvartalis, võrreldes esimese kvartali keskmise 1765 dollariga.

Kuldne

Chris Louney: Meie 2022. aasta kulla keskmine hind on 1695 dollarit

RBC Capital Marketsi toormestrateeg Chris Louney märgib, et kullariskid on 2022. aastal kolme intressitõusuga allapoole:

Turu ootuste ja selle põhjal, kas need asjad saavad 2022. aastaks reaalsuseks, on kullal veel ruumi negatiivseks muutuda. Kitsenemist kiirendades alustab see tõenäoliselt marssi juba märtsis. Seetõttu pole me oma vaatenurka tegelikult muutnud, kuigi kulla hind on kõikunud 200 dollari vahemikus. Me ei ole näinud investorite huvi tõusu. Meie kogu aasta keskmine kulla hind on 2022. aastal 1695 dollarit.

Standard Chartered: kuld $ 1875 esimeses kvartalis

Kuid need, kes kulla suhtes tõusevad, väidavad, et väärismetall on ajalooliselt intressitsüklite ajal hästi toiminud. Standard Chartered väärismetallide analüütik Suki Cooper ütleb, et on aeg kullal särada pärast seda, kui Föderaalreservi karmistamisplaaniga seotud ebakindlus on kadunud:

Kulla hind hakkab tugevnema pärast esimest intressitõusu kõndimistsüklis või madalamaid teateid, mis on tingitud ajalooliselt varajastest turuliikumistest. Kulla hind umbes 1800 dollari ümber on kriitilise tähtsusega, kuna see on endiselt tugev. Eeldame, et kuld tõuseb selle aasta esimeses kvartalis 1875 dollarini.

Kuldne

Jordan Eliseo: Ma ei oleks üllatunud, kui kuld jõuab põhja ja hakkab tõusma

Jordan Eliseo, Perth Mint börsil noteeritud toodete ja investeerimisuuringute direktor, ütleb, et kuld kipub pärast FEDi intressitõusutsükli algust hästi toimima:

Mind ei üllataks, kui Föderaalreserv lõpetaks intressilanguse oodatust kiiremini ja hakkaks isegi intressimäärasid tõstma, nii et kuld jõuab põhja ja hakkab tõusma. See võib tegelikult olla see, mis vallandas liikumise.

Jordan Eliseo sõnul, kelle sõnul on vaja jälgida, kuidas inflatsiooniootused 2022. aastal muutuvad, on väga selge, et praegune inflatsiooniimpulss on palju tugevam, kui Fed veel paar kuud tagasi ootas. Uuringujuht kommenteerib:

Praeguse inflatsioonitaseme ja turu hinnangul viie või kümne aasta pärast on inflatsioonitaseme vahel tohutu lõhe. Kui turg hakkab rohkem lõhnama, et inflatsioon on püsivam, hakkab see esitama väljakutseid nii poliitikakujundajatele kui ka investoritele.

Ka praegu on viie aasta tasuvusinflatsioonimäärad endiselt 2,5%-2,7% lähedal. See tähendab, et turg on hinnanud inflatsiooni viis aastat hiljem 6,5% asemel 2,5%le lähemale. See hõlmab ootusi Föderaalreservi agressiivsele kärpele ja mitmekordsele intressitõusule. Kuid Jordan Eliseo sõnul tuleb veel näha, kas inflatsioon naaseb Föderaalreservi 2% eesmärgile lähemale.

Võtke meiega ühendust, et olla viivitamatult kursis viimase hetke arengutega. Twitterannab, Facebooksisse ja InstagramJälgi ja Telegramm ja Youtube liitu meie kanaliga!

Vastutusest loobumine: Kriptokoin.com-i artiklid ja artiklid ei ole investeerimisnõuanded. Cryptokoin.com ei soovita osta ega müüa ühtegi krüptovaluutat ega digitaalset vara, samuti ei ole Kriptokoin.com investeerimisnõustaja. Seetõttu ei saa Kriptokoin.com ega saidil olevate artiklite autorid teie investeerimisotsuste eest vastutada. Lugejad peaksid enne selles artiklis kirjeldatud ettevõtte, vara või teenusega seotud meetmete võtmist ise uurima.

Hoiatus: Kriptokoin.com uudiste sisu tsiteerimiseks ja lingi andmiseks on vaja Kriptokoin.com luba. Saidil olevat sisu ei tohi ilma loata kopeerida, reprodutseerida ega ühelgi platvormil avaldada. Nende vastu, kes kasutavad Kriptokoin.com koodi, kujundust, teksti, graafikat ja kogu muud sisu intellektuaalomandi seadust ja asjakohaseid õigusakte rikkudes, rakendatakse õiguslikke meetmeid.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*