Kullahinnad on sellel tasemel 2022. aastal!

Kulla hind tõusis kindlalt, jõudes 2021. aasta viimasel kauplemispäeval üle 1800 dollari. Seevastu väärismetall lõpetas 2021. aasta umbes 4% kahjumiga. Üksinvestorid jäävad aga järgmisel aastal kullahinna osas märkimisväärselt tõusule. Individuaalsete investorite uuringutulemused ja analüütikute ootused kulla hinnale alates 2022. aastast Kriptokoin.com koostatud meie lugejatele.

Mida näitavad kullahinna uuringu tulemused?

Väga muutliku kullaturu jaoks on see aasta olnud suhteliselt pettumus. See hõlmab äkilist krahhi augustis, mille käigus hind langes alla 1700 dollari. Kulla hind püüdis härgade tähelepanu isegi siis, kui reaalsed intressimäärad langesid erakordse inflatsioonisurve taustal ajalooliselt negatiivsele territooriumile.

Analüütikud väidavad, et tarbijahindade tõus eelmisel aastal vastas ootustele, et Föderaalreserv tõstab intressimäärasid oodatust varem. USA keskpank andis detsembrikuu rahapoliitika koosolekul märku, et lõpetab märtsiks igakuised võlakirjaostud ja võib 2022. aastal intressimäärasid kolm korda tõsta.

Sellegipoolest ei hirmuta USA rahapoliitika paljusid üksikinvestoreid, kes on uuele aastale lähenedes kulla suhtes märkimisväärselt tõusnud. Kitco Newsi iga-aastase väljavaadete uuringu kohaselt eeldab selge enamus Main Streeti investoreid, et kulla hind saavutab 2022. aastal uued rekordkõrgused. Tänavuses veebiküsitluses osales ligi 3000 inimest. Neist 1605 inimesest ennustab 54% kulla hinnaks üle 2000 dollari. 20% vastanutest arvab, et kullaga kaubeldakse 1900–2000 dollari vahel. Tulemused näitavad, et ainult 12% vastanutest arvab, et kulla hind jääb suhteliselt stabiilseks praeguses vahemikus 1800–1900 dollarit, samas kui 5% vastanutest arvab, et hinnad jäävad 1700–1800 dollari vahele.

Analüütikud on kulla tuleviku osas eriarvamusel

Viimastel nädalatel on esile kerkinud üksikud karuturu ennustused. JPMorgan Researchi analüütikud ütlevad, et kulla hind võib 2022. aasta neljandaks kvartaliks olla keskmiselt umbes 1520 dollarit. Samal ajal ennustab Hollandi panga valuutavahetus- ja väärismetallide vanemstrateeg Georgette Boele, et kulla hind langeb järgmise aasta lõpuks 1500 dollarini.

Wall Streeti analüütikutel pole selget üksmeelt, kuhu kulla hind järgmisel aastal liigub. Paljud analüütikud märgivad, et järgmise aasta intressitõusud võivad kulla hindadele survet avaldada, kuid enamik halbu uudiseid on hinna sees.

Kulla hinnad

Paljud pangad ennustavad, et kulla hinnaga kaubeldakse üsna laias vahemikus, 1800–2000 dollari vahel. Reaalsed intressimäärad on jätkuvalt kõige olulisem kulla hinda 2022. aastal mõjutav tegur. Kuigi Föderaalreserv soovib järgmisel aastal intressimäärasid kolm korda tõsta, eeldavad paljud majandusteadlased, et inflatsioon püsib üle 4%, mis tähendab, et reaalmäärad jäävad sügavalt negatiivsele territooriumile. Peaaegu kõik majandusteadlased ennustavad, et Föderaalreserv jääb 2022. aastal inflatsioonikõverast tublisti maha.

Härjapankadest on Goldman Sachs üks optimistlikumaid. Novembris ennustasid analüütikud, et aasta lõpuks tõusevad hinnad üle 2000 dollari. Wells Fargo on ka järgmisel aastal kulla osas tõusvas positsioonis, otsides 2000 dollarit, kuna väärismetallimängud jõuavad ülejäänud kaubakompleksile järele. Wells Fargo kulla reaalvarastrateegia juhi John LaForge’i sõnul on kuld 2022. aastal USA rahapoliitika suhtes tundlik. Samas märgib ta, et on ebatõenäoline, et Föderaalreserv võtab kasutusele liiga agressiivse rahapoliitika.

Võtke meiega ühendust, et olla viivitamatult kursis viimase hetke arengutega. Twitterannab, Facebooksisse ja InstagramJälgi ja Telegramm ja Youtube liitu meie kanaliga!

Vastutusest loobumine: Kriptokoin.com-i artiklid ja artiklid ei ole investeerimisnõuanded. Cryptokoin.com ei soovita osta ega müüa ühtegi krüptovaluutat ega digitaalset vara, samuti ei ole Kriptokoin.com investeerimisnõustaja. Seetõttu ei saa Kriptokoin.com ega saidil olevate artiklite autorid teie investeerimisotsuste eest vastutada. Lugejad peaksid enne selles artiklis kirjeldatud ettevõtte, vara või teenusega seotud meetmete võtmist ise uurima.

Hoiatus: Kriptokoin.com uudiste sisu tsiteerimiseks ja lingi andmiseks on vaja Kriptokoin.com luba. Saidil olevat sisu ei tohi ilma loata kopeerida, reprodutseerida ega ühelgi platvormil avaldada. Nende vastu, kes kasutavad Kriptokoin.com koodi, kujundust, teksti, graafikat ja kogu muud sisu intellektuaalomandi seadust ja asjakohaseid õigusakte rikkudes, rakendatakse õiguslikke meetmeid.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*