Kas 2022. aasta on kullahinna eest parem kui 2021?

29
ads

Kulla hind langes 2021. aastal umbes 5%. Nii et kollasele metallile see hästi ei läinud. Kahjuks ei paista turuanalüütiku Arkadiusz Sierońi sõnul ka 2022. aasta parem, eriti alguses. Siiski nendib analüütik, et aasta lõpp annab väärismetallile veidi lootust ja põhjendab, miks. meie ka Kriptokoin.com Oleme oma lugejatele koostanud analüütiku enesestmõistetavad hinnangud ja analüüsid.

“Kõrge ja kiirenev inflatsioon mõjutab kulla hinda positiivselt”

Hüvasti 2021! Kindlasti polnud see kuldne aasta. Nagu alltoodud diagramm näitab, on kollane metall viimase kaheteistkümne kuu jooksul kaotanud 5% oma väärtusest, langedes 1887,60 dollarilt 30. detsembril 2020 1825 dollarile 31. detsembril 2021. Nii et ma arvan, et kuldpullid ei jäta 2021. aastat vahele.

kulla hind

Mis minust? Jaanuaris ennustasin õigesti, et “kulla tootlus võib 2021. aastal olla kehvem kui eelmisel aastal”. Siiski ootasin ma bullish käitumist. Arvasin, et tõusev inflatsioon toetab kulla hinda rohkem. Olen täiesti teadlik, et kuld ei ole täiuslik inflatsioonimaandaja, kuid ajalooline analüüs näitab, et kõrge ja kiirenev inflatsioon peaks kulla hinnale positiivselt mõjuma. Selle tulemusena alandab inflatsioon reaalintressimäärasid, mis on kullaturu põhielement.

Kasvav inflatsioon ajendas aga Föderaalreservi rahapoliitikat karmistama ja kiirendama kvantitatiivse lõdvenduse kokkutõmbumist. Samuti tugevnesid ootused intressimäära tõstmiseks 2022. aastal. Selle tulemusena, nagu alloleval diagrammil näha, tõusid eelkõige lühi- ja keskmise tähtajaga võlakirjade tootlused, mis avaldas survet kulla hinnale. Seega oleme 2021. aastal õppinud kaks olulist õppetundi: ärge lootke ainult inflatsioonile ja ärge võitlege (kulli) Fediga.

kulla hind

Nagu näete, ei ole võlakirjade tootlused veel jõudnud pandeemiaeelsele tasemele. Kuigi neid ei pea täielikult taastama, on ruumi edasiseks kasvuks. Probleem on selles, et kui inflatsioon jõuab haripunkti ja algab deflatsioon, võivad inflatsiooniootused langeda ja tõsta reaalintressimäärasid. Tegelikult saavutasid turupõhised inflatsiooniootused haripunkti novembris. See viitab sellele, et mure inflatsiooni pärast on vaibunud ja investorite kindlustunne USA keskpanga võimekusesse hinnatõususurvet kontrolli alla saada on taastumas.

Kas 2022. aasta on kulla jaoks parem kui 2021?

See on võimalik, aga ma ei ole optimistlik. Pean siin silmas seda, et makromajanduslikud tingimused on kulla suhtes karmimad. Vaatamata koroonaviiruse Omicroni variandi levikule võib 2022. aasta tähistada ülemaailmse Covid-19 pandeemia lõppu koos majanduse täieliku taastumise ja tavatingimuste naasmisega. Eelarvepoliitika karmistub, Fed järgib 2021. aastaga võrreldes kullsemat rahapoliitikat. Pakkumise šokid leevenevad, mistõttu inflatsioon võib haripunkti jõuda, reaalintressid tõusevad veelgi kõrgemale. Samuti võib USA dollar euro suhtes tugevneda, kuna EKP karmistab oma rahapoliitikat aeglasemalt.

kulla hind

Teisest küljest võivad kulla hinda toetada mõned tegurid. 2021. aastal taastus SKP suures osas pärast 2020. aasta majanduskriisi ning ka finantsturud kosusid tugevalt. Siiski võib 2022. aasta osutuda majanduskasvu ja finantssektori jaoks keerulisemaks. Üks on baasefekt, teine ​​keskpankade poliitika normaliseerumine ja intressimäärade tõus. Suure avaliku ja erasektori võla tõttu võib Föderaalreservi karmistamistsükkel varade ja krediidimullid defleerida ning isegi käivitada majanduslanguse või vähemalt turukorrektsiooni.

Siiski ei ole veel mingeid märke turu stressist, seega on minu järgmise aasta baasstsenaariumiks finantskriisi puudumine. 2023 (või hilisem) on tõenäolisem ajavahemik. Seega usun, et 2022. aasta lõpp võib olla kulla jaoks parem kui aasta algus. Sest ainult ootused Föderaalreservi karmistamistsükli suhtes võivad asenduda murega intressitõusu tagajärgede pärast. Igatahes on 2021 (peaaegu) surnud. Elagu 2022! Soovin teile järgmiseks aastaks tagasi normaalset, säravat kasumit ja kogu kulda!

Võtke meiega ühendust, et olla viivitamatult kursis viimase hetke arengutega. Twitterannab, Facebooksisse ja InstagramJälgi ja Telegramm ja Youtube liitu meie kanaliga!

Vastutusest loobumine: Kriptokoin.com-i artiklid ja artiklid ei ole investeerimisnõuanded. Cryptokoin.com ei soovita osta ega müüa ühtegi krüptovaluutat ega digitaalset vara, samuti ei ole Kriptokoin.com investeerimisnõustaja. Seetõttu ei saa Kriptokoin.com ega saidil olevate artiklite autorid teie investeerimisotsuste eest vastutada. Lugejad peaksid enne selles artiklis kirjeldatud ettevõtte, vara või teenusega seotud meetmete võtmist ise uurima.

Hoiatus: Kriptokoin.com uudiste sisu tsiteerimiseks ja lingi andmiseks on vaja Kriptokoin.com luba. Saidil olevat sisu ei tohi ilma loata kopeerida, reprodutseerida ega ühelgi platvormil avaldada. Nende vastu, kes kasutavad Kriptokoin.com koodi, kujundust, teksti, graafikat ja kogu muud sisu intellektuaalomandi seadust ja asjakohaseid õigusakte rikkudes, rakendatakse õiguslikke meetmeid.

ads
Benzer Yazılar

Leave a Reply